صفحه اصلی > اخبار سايت 
سامانه هاسرویس الکترونیک


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه اعضای هیات علمی گروه علوم پایه دانشکده پزشکی با رییس دانشگاه در خصوص جذب اولین گروه دانشجویان MBBS

 

جلسه اعضای هیات علمی گروه علوم پایه دانشکده پزشکی با رییس دانشگاه در خصوص جذب اولین گروه دانشجویان MBBSدر دانشگاه علوم پزشکی همدان در سالن آمفی‌تئاتر دکتر صبا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر سید حبیب‌اله موسوی‌بهار در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده برای پذیرش دانشجویان خارجی گفت: بازدیدکنندگان از دانشگاه علوم پزشکی همدان با مشاهده امکانات و توانمندیهای این دانشگاه شگفتی خود را از توانمندی‌های موجود اعلام می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از امکانات موجود برای تربیت دانشجویانی توانمند؛ به برخی مشکلات ناشی از کمبود پزشک متخصص در برخی رشته‌ها اشاره کرد.

رییس دانشگاه با بیان اینکه امکانات دانشگاه علوم پزشکی همدان بسیار است و ایرادات نیز باید رفع شود؛ حمایت و همراهی همه مدیران دانشکده پزشکی با معاونت آموزشی و تلاش برای رفع مشکلات آنان را خواستار شد.

وی با اشاره به اینکه همه اقدامات با دلگرمی دانشگاهیان و تکیه بر رفاقت آنان انجام شده است، ابراز امیدواری کرد که تلاشها به عمل برسد و دانشگاه در جذب و تربیت دانشجویان خارجی نیز به خوبی عمل کند.

دکتر موسوی‌بهار یادآور شد: که هر یک از افراد به ویژه جامعه علمی برای بهبود وضعیت مملکت وظایفی دارند و پیشرفت‌های فعلی کشور نیز مدیون اقدامات اساتیدی است که وظایف تاریخی خود را به خوبی انجام دادند.

در ادامه دکتر سید حبیب اله موسوی‌بهار، دکتر فرهاد فراهانی معاون آموزشی دانشگاه و دکتر ممانی رییس دانشکده پزشکی به سئوالات افراد حاضر در جلسه پاسخ گفتند.

در این پرسش و پاسخ به اهمیت ترویج زبان فارسی برای دانشجویان خارجی، مذاکره با مراجع مرتبط برای جذب دانشجوی خارجی، توجه به جذب و تربیت دانشجو از کشورهای همسایه، در نظر گرفتن تخفیف شهریه برای باز شدن مسیر جذب دانشجویان، تصویب دورهMBBS    به طور اختصاصی برای دانشگاه علوم پزشکی همدان و پیشنهاد به وزارت بهداشت برای برگزاری کارگاه MBBSبرای دیگر دانشگاهها و استفاده از نظرات اعضای هیات علمی برای بررسی نیازهای آموزشی دانشجویان مطرح شد.

 

 


٠٩:١٨ - 1397/11/07    /    شماره : ٩١٥٣١    /    تعداد نمایش : ٨٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

شعار سال 1398: «رونق تولید»
Copyright © 2010-2011 Hamedan University of Medical Scinces - Medicalschool - All rights reserved